Даниловграђани прекинули низ од два пораза / - фото: Дан/Жељко Шапурић
28/08/2021 u 20:54 h
ДАН порталДАН портал

Искра убједљива против Петровца

Гости 70 минута играли са фудбалером мање

Фудбалери Искре су након два узастопна пораза, убједљиво савладали Петровац 4:1 (2:0) у шестом колу Прве Телеком црногорске лиге.

Моменат који је пресудио у ком правцу ће отићи меч догодио се у 20. минуту, када је голман „небескоплавих” Љубомир Ђуровић изашао далеко ван казненог простора и оборио Балшу Секулића.

Судија Милош Савовић је одмах показао чувару мреже гостију пут у свлачионицу.

Шеф стручног штаба Петровчана, Ненад Вукчевић је након тога морао да жртвује креативног офанзивца Заима Дивановића и умјесто њега на терен пошаље резеврног голмана Сергеја Јоксимовића.

Бројчану предност, Даниловграђани су материјализовал након само три минута.

Искусни Милан Ђуришић је освојио лопту у опасној зони противника, центрирао пред гол, а Војин Павловић главом затресао мрежу.

Домаћи су удвостручили предност у 34. минуту.

Шо Јамамото је прошао по десној страни, оштро „гађао” по земљи другу стативу, а Секулић успио да постави ногу и упише се у стријелце.

Контролисали су након тога изабраници Срђана Никића дешавања на терену.

Шо Јамамото је након продора на старту другог полувремена, погодио стативу.

Семафор

Језеро – Подгорица 1:2 (0:0)

/Мујеци 55. из пенала – Јовановић 68, М. Кривокапић 69. Црвени карон: Дедић (Језеро) у 90+4/

Искра – Петровац 4:1 (2:0)

/Павловић 23, Секулић 34, Милојко 82, Јамамото 90+1 – Башић 68. Црвени картон: Ђуровић (Петровац) у 20/

Недјеља: Рудар – Морнар (17.30), Будућност – Зета (19) и Дечић – Сутјеска (20).

Приморци су се вратили у меч у 68. минуту.

У акцији су учествовала тројица резевриста.

Петар Вукчевић је из корнера заврнуо на ближу страну петерца, Балша Боричић пребацио лопту главом на другу стативу, а Аднан Башић је на исти начин спровео у мрежу за 1:2.

Већ у следећем минуту је на другој страни Шо Јамамото имао стопостотну шансу, могао је и да асистира Вилијану, али је био себичан и шутирао је преко пречке.

Башић је у 80. минуту имао добру прилику да постигне други гол и изједначи резултат, али је неометан са 11 метара шутирао поред стативе.

Све дилеме је разријешио Горан Милојко, два минута касније.

Вилијан је центрирао из корнера на петерац, снажни везњак био доминантан у скоку и главом закуцао лопту иза леђа Јоксимовића за свој првијенац у дресу Искре.

Коначних 4:1 поставио је Шо Јамамото у првом минуту судијске надоканде времена, када је на друој стативи сачекао центаршут Ирфана Шахмана и рутински погодио мрежу.

У првом мечу шесте рунде фудбалери Подгорице постигли су два гола за два минута, преокренули вођство Језера и уписали прву побједу у новој сезони у шестом колу Прве Телеком лиге - 2:1 (0:0).

У првом полувремену меча у Беранама је било видљиво зашто су ове двије екипе заузимале последња два мјеста на табели.

Права фудбалска успаванка до 41. минута, када је везиста гостију Анђелко Јовановић освојио лопту на центру игралишта, стуштио се по десној страни и са ивице шеснаестерца снажно шутирао по земљи у супротни угао.

Голман Плављана Стефан Кастратовић је морао да се опружи колико је дугачак да скрене лопту поред гола.

image

Табела Телеком 1.ЦФЛ

Први пут су фудбалери Језера озбиљније запријетили у 52. минуту.

Дефанзивни везни Никола Ђурковић је топовски шутирао са 18 метара, голман „жуте подморнице” Никола Ивезић одбио.

У наставку акције лопта је дошла код Мирзе Ђурђевића, на лијевом ћошку шеснаестерца.

Нападач екипе Младена Ламбућа је кренуо у дриблинг и пао након старта Љубомира Пејовића, а судија Далибор Вујисић без размишљања показао на бијелу тачку.

Сигуран егзекутор најстроже казне у 55. минуту је био албански интернационалац Ндуе Мујеци.

Љешкопољци су међутим за само 120 секунди стигли до преокрета.

Прво се у 68. минуту, на центаршут Сузукија, Анђелко Јовановић само поклонио и изједначио на 1:1.

Неколико тренутака касније, након корнера, млади Матија Криокапић је такође главом погодио мрежу и донио преокрет.

Домаћи су потом кренули на све или ништа.

Искусни Миљан Влаисављевић је створио двије добре прилике, које није искористио.

Љешкопољци су у 90. минуту овјерили пречку, али промјене резултата није било.

Искусни штопер Језера, Радош Дедић је дубоко у надокнади времена зарадио црвени картон због прекршаја над Кривокапићем.

23. april 2024 20:59