Slavlje Bajerna / - FOTO: TWITTER/BAYERN
04/10/2022 u 20:36 h

Istorija ispisana - Dabanović prvi Crnogorac koji je sudio meč LŠ, Bajern napunio mrežu Viktorije

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu Viktoriju iz Plzenja sa 5:0 u meču 3. kola grupe C Lige šampiona

Ono što je bitno za ljubitelje fudbala u našoj zemlji jeste da je prvi put u istoriji crnogorski arbitar sudio jedan meč Lige šampiona.

Učinio je to Nikola Dabanović sa još dvojicom pomoćnika iz Crne Gore, Vladanom Todorovićem i Milovanom Đukićem, dok je četvrti sudija bio Lazar Lukić iz Srbije.

Bajern je apsolutno opravdao ulogu favorita, a domaćini su poveli u sedmom minutu golom Liroja Sanea.

U 13. je već bilo 2:0 kada je pogodio Serž Gnabri, da bi u 21. Sadio Mane povisio na 3:0.

Bavarci su do četvrtog gola stigli u 51. minutu kada je Sane pogodio drugi put na meču, a konačnih 5:0 postavio je Erik Čupo-Moting osam minuta kasnije.

Bajern sada ima maskimalnih devet bodova nakon tri kola, dok je Viktorija zabilježila treći poraz. U drugom meču grupe večeras igraju Inter i Barselona.

Meč grupe D između Marseja i Sportinga je još u toku jer je kasnio zato što je autobus sa gostujućim igračima bio zaglavljen u saobraćaju.

18. april 2024 08:51