Sa meča Engleska - Njemačka / - FOTO: LEAGUE NATIONS /TWITTER
26/09/2022 u 22:44 h
DAN portalDAN portal

Italijani slavili u Budimpešti i otišli na F4, Englezi i Njemci priredili spektakl na "Vembliju"

Fudbaleri Italije plasirali su se na završni turnir F4 Lige nacija

Italiaj je večeras u direktnom okršaju za plasman na F4 nadigrala Mađarsku u Budimpešti 2:0 u poslednjem kolu grupe A3.

Golove za pobjedu "Azura" postigli su Đakomo Raspadori u 27. i Federiko Dimarko u 52. minutu.

U duelu iste grupe Engleska je na Vembliju odigrala 3:3 sa Njemačkom . Pogodak vrijedan vođstva gostiju postigao je Ilkaj Gindogan u 52. minutu, da bi na 2:0 povisio Kaj Haverc u 67.

Prvi gol za "Gordi Albion" postigao je Luk Šo u 72. minutu, da bi na 2:2 poravnao Mejson Maunt tri minuta kasnije.

Do velikog preokreta Englezi dolaze golom Harija Kejna u 83. minutu sa penala.

Spektakl je komplertirao Haverc sviojim drugim golom na meču u 87. minutu psotavivši konačnih 3:3.

Tabela: Italija 11, Mađarska 10, Njemačka 7, Engleska 3.