Италијани кроз иглене уши до четвртфинала / - фото:FACEBOOK.COM/NAZIONALECALCIO
26/06/2021 u 23:40 h

Италијански резервисти сломили Аустријанце

„Азури” тек у додатних пола сата изборили пласман у четвртфинале Европског првенства

Фудбалери Италије су у продужетцима сломили Аустрију у осмини финала Европског првенства 2:1 – 0:0.

Хероји побједе су били резервисти Федерико Кјеза и Матео Песина.

Син Енрика Кјезе је у 95. минуту на десној страни петерца сачекао центаршут Леонарда Спинацоле са врха „капице”, примирио лопту главом, избацио Конрада Лајмера и откључао аустријску браву.

„Дас националтим” је након тога пао а нокаутирао их је Песина у 105. минуту, искоса са лијеве стране.

Франко Фода је увидо да мора да освјежи тим и на траву „Вемблија” је послао четири нова играча.

Један од њих, Луис Шауб је снажно шутирао са дистанце на старту другог продужетка, а Ђанлуиђи Донарума парадом одбранио.

Марсел Сабицер је у 111. минуту пропустио лијепу прилику да врати неизјесност у меч, али зато није Саша Калајџић, три минута касније.

Резевиста је на ближој стативи сачекао центаршут Шауба из корнера и примора Донаруму да први пут на шампионату вади лопту из мреже.

Оставили су Аустријанци много простора екипи са Апенина за контранападе, али су Андреа Белоти и Кјеза били смушени у завршници.

Осмина финала

Велс – Данска          4:0

Италија – Аустрија             0:0 – 2:1

27. јун

Холандија – Чешка                        (18)

Белгија – Португал                        (21)

28. јун

Хрватска – Шпанија           (18)

Француска – Швајцарска  (21)

29. јун

Енглеска – Њемачка          (18)

Шведска – Украјина          (21)

Било је и најправедније да продужеци одлучују побједника јер је изабраницима Роберта Манћинија прилало прво, а Аустрији друго полувријеме.

„Азури” су од старта загосподарили тереном, али без правог потеза у завршници.

Спинацола је у 17. минуту прошао по лијевој страни, оштро по земљи послао лопту назад, Николо Барела шутирао са 15 метара, а Данијел Бахман одбранио ногом.

Ћиро Имобиле је у 31. минуту са 25 метара погодио спољни дио стативе.

Семафор

Италија – Аустрија 0:0 – 2:1

Стријелци: Кјеза у 95, Песина у 105. за Италију, а Калајџић у 114. минуту за Аустрију.

Жути картони: Ди Лоренцо, Барела (Италија), Арнаутовић, Хинтерегер, Драговић (Аустрија).

Аустријанци су се у другом полувремену ослободили притиска и први пут запријетили у 52. минуту.

Давид Алаба је из слободног ударца са нешто више од 16 метара пласирао преко пречке.

Први шут у оквир гола за Аустријанце је убиљежио Марко Арнаутовић у 62. минуту.

Био је то лак посао за Донаруму.

Нападач српског поријекла је главом матирао голмана „азура” три минута касније, али је гол поништен, на интервенцију ВАР-а, због офсајда.

24. april 2024 16:23