Izjednačujući pogodak Rudara / -FOTO: FSCG
19/04/2023 u 17:42 h

Jedinstvo nastavilo seriju, Budućnost ponovo razočarala

Bjelopoljci pobijedili Jezero sa 2:1, a Podgoričani u Pljevljima odigrali 1:1

Fudbaleri Budućnosti su još jednom razočarali. Lider na tabeli je ponovo remizirao, ovoga puta u Pljevljima protiv Rudara (1:1), u zaostalom meču 22. kola „Meridijanbet“ 1. CFL. Plavi su u 58. minutu poveli golom Miomira Đuričkovića, a bod domaćinu je u 79. minutu donio Boričić.  Pljevljacima je ovaj bod mnogo značajan u borbi za opstanak, dok su Podgoričani sada na samo plus tri u odnosu na Sutjesku.

Pored ovog, danas je odigran još jedan zaostali susret 22. kola. Jedinstvo Franca je u Bijelom Polju sa 2:1 savladalo Jezero i tako nastavilo seriju pobjeda. Ponovo je blistao Žarko Korać, koji postigao oba gola za svoj tim, prvi u sedmom, a drugi u 56. minutu, dok je pogodak za Plavljane u 88. minutu postigao Balša Tošković. Bjelopoljci su sa ova tri boda došli na diobu trećeg mjesta na tabeli sa ekipom Arsenala.

Tabela: Budućnost 57, Sutjeska 54, Arsenal 43, Jedinstvo Franca 43, Dečić 42, Petrovac 39, Mornar 35, Jezero 31, Rudar 31, Iskra 26.

03. maj 2024 17:58