Стеван Јоветић / - Фото: Принтскрин
11/12/2021 u 17:28 h

Јовета наставио да решета, побједа Бајерна, реми Борусије

Фудбалери Херте савладали су у Берлину Арминију из Билефелда са 2:0 у мечу 15. кола њемачке Бундеслиге

Након што је у прошлом колу са два гола донио побједу Херти над Штутгартом, црногорски нападач Стеван Јоветић постигао је водећи погодак и у овом мечу.

Јовета је за берлинску екипу погодио у 53. минуту на асистенцију Белфодила. Коначних 2:0 поставио је Селке у 95. минуту.

Херта је након ове побједе 14. са 18 бодова, док је Арминија претпоследња са 10.

Побједу је оставио и лидер Бајерн у Минхену над Мајнцом 2:1. Водили су гости од 22. минута голом Онисива.

Поравнање Баварцима донио је Кингсли Коман у 53. минуту, а побједу је обезбиједио Џамал Мусијала у 74.

Бајерн је лидер са 37 бодова, док је Мајнц на осмом мјесту и има 21 бод.

Борусија из Дортмунда је на гостовању Бохуму одиграла 1:1. Водили су домаћи од 40. минута голом Полтера, али је поравнање Борусији донио Јулијан Брант у 85. минуту.

Борусија је друга на табели и има 31, док је Бохум 10. са 20.