Sa meča u Berlinu / - FOTO: TWITTER/BAYERN
05/11/2022 u 17:27 h

Jovetićeva Herta izgubila u goleadi od Bajerna, ubjedljiva Borusija

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Hertu u Berlinu sa 3:2 u meču 13. kola njemačke Bundeslige

Jako zanimljiv meč viđen je u glavnom gradu Njemačke, a u sastavu Herte nije bilo crnogorskog napadača Stevana Jovetića koji je bio odsutan zbog povrede.

Bajern je poveo već u 12. minutu golom Džamala Musijale, a na 2:0 povisio je Erik Čupšo Moting u 37.

Isti igrač donio je Bajernu 3:0 samo minut kasnije, ali je domaći tim znao da odgovori.

Prvo je Lukebakio u 40. pogodio i smanjio na 3:1, a onda je Selke u 45. doveo Hertu na samo gol zaostatka. Ipak, to je na kraju, kako se ispostavilo, bio i konačan rezultat meča.

Nakon ove pobjede Bajern je prvi sa 28 bodova i utakmicom više u odnosu na Union Berlin koji ima 26 bodova.

Herta je 14. sa 11 bodova.

Borusija je u Dortmundu nadigrala Bohum 3:0. Dva gola za "Milionere" postigao je Jusuf Mukoko i to u osmom i 45. minutu, te Đovani Rejna u 12. sa penala.

Borusija je treća sa 25 bodova, dok je Bohum pretposlednji sa sedam.