Bodovi na kontu Kaljarija / EPA-EFE-FOTO: EPA/FABIO MURRU
11/12/2023 u 23:08 h

Kaljari u nadoknadi stigao do preokreta i pobjede nad Sasuolom

Empoli i Leće odigrali neriješeno 1:1

Kaljari je u poslednjem meču 15. kola Serije A pobijedio Sasuolo sa 2:1 i tako nakon spektakularnog preokreta u nadoknadi vremena. Gosti su u 7. minutu poveli golom hrvatskog fudbalera Martina Erlića i to vođstvo je imao sve do 94. minuta. Tada je peruanski napadač Đanluka Lapadula postigao svoj prvi gol u Seriji A ove sezone vrijedan jednog boda u tom trenutku. Ali, to nije bilo od Kaljarija u ovom susretu, jer su u 98. minutu uspjeli da stignu do sva tri boda. Leonardo Pavoleti je makazicama pogodio uz samu stativu za veliki preokret i trijumf Kaljarija.

Pored ovog, danas je odigran još jedan meč 15. kola - Empoli i Leće odigrali su neriješeno 1:1. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Leće je u povelo u 64. minutu kada je Banda pogodio posle asistencije Gonzalesa, a domaćin je sedam minuta kasnije izjednačio autogolom Rafije. Posledjih pola sata je na terenu, u dresu Lećea, odigrao crnogorski reprezentativac Nikola Krstović.

27. april 2024 13:01