Бодови остали у Београду / - фото: FACEBOOK.COM/SCBRAGAOFICIAL
16/09/2021 u 20:37 h

Катаи са „креча” дони прве јесење европске бодове Црвеној звезди

Шампиони Србије у првом колу Лиге Европе савладали Брагу са 2:1 и засјели на врх Ф групе

Фудбалери Црвене звезде савладали су Брагу 2:1 (0:0) у првом колу Ф групе Лиге Европе.

Домаћини су били блиједи у првом полувремену и умало нису капитулирали у судијској надокнади тог дијела игре, када је након корнера, Галено погодио стативу.

Први озбиљниjи покушаj „црвено-белих” виђен је у 63. минуту.

Марко Иванић jе пробио по лијевоj страни, ушао у средину и гађао ближи угао, а голман Португалаца, Матеус, лопту спровео у корнер.

Имали су Станковићеви изабраници много среће 120 секунди касније.

Рикардо Орта је тукао са руба шеснаестерца, лопта jе закачила Лукаса Пиjазона у блоку, преварила Милана Борjана, али се од пречке одбила у гол аут.

Српског шампиона је у вођство довео Милан Родић у 75. минуту, прецизним ударцем главом у доњи лијеви угао, са 11 метара, након центраштута из корнера Александра Катаија.

Радост шампиона Европе из 1991. године је међутим кратко трајала.

Већ у наредном минуту је Галено топовским ударцем са дистанце погодио малу мрежу и изједначио на 1:1.

Моменат који је пресудио побједника десио се у 85. минуту.

Тормена је у свом казненом простору срушио Иванића, а шкотски судија Џон Битон показао на бијелу тачку.

Сигуран реализатор најстроже казне био је Катаи.

Андре Орта је у последњем минуту покушао да са ивице шеснаестерца, по други пут, изједначи резултат, али је Борјан одлично реаговао.

У другом мечу Ф групе Митјиланд и Лудогорец су ремизирали 1:1 (1:1).

Густав Исаксен је у 4. минуту довео домаће у вођство, док је Кирил Десподов у 32. поставио коначан резултат.

19. april 2024 11:05