Selekcija Katara / EPA-EFE-NOUSHAD THEKKAYIL
10/02/2024 u 19:08 h

Katar odbranio tron u Aziji

Junak finala bio je Akram Afif koji je upisao het-trik, a sva tri gola dao je sa bijele tačke, u 22, 73. i 94. minutu.

Razočarao je Katar na Mundijalu, ali je na Kupu Azije potvrdio primat i odbranio titulu - domaćin je u finalu na stadionu "Lusail" u Dohi u velikom finalu savladao najprijatnije iznenađenje šampionata, selekciju Jordana sa 3:1.

Pokazao je Katar da titula iz 2019. nije bila slučajnost, dobio je sve mečeve osim onog u četvrtfinalu kada je Uzbekistan izbacio na penale, a junak finala bio je Akram Afif koji je upisao het-trik, a sva tri gola dao je sa bijele tačke, u 22, 73. i 94. minutu.

Strijelac za Jordan koji nije uspio da komnpletira bajku postigao je Al Naimat u 67. minutu.
Japan, Južna Koreja, Azustralija, Saudijska Arabija i Iran imaju bolje timove, ali na azijskom tronu još četiri godine biće Katar.

Ujedno, Katar je prva selekcija nakon Japana (2000. i 2004) koja je uspjela da odbrani titulu šampiona Azije i ukupno peta u istoriji.

30. maj 2024 23:13