Са меча Бохум - Бајерн / - Фото: Твитер
12/02/2022 u 17:25 h

Катастрофа Бајерна у Бохуму, пораз Јоветићеве Херте

Фудбалери Бајерна из Минхена поражени су на гостовању Бохуму чак 4:1 у мечу 22. кола њемачке Бундеслиге

Праву катастрофу доживјели су Баврци и то након што су повели у деветом минуту када је погодио Роберт Левандовски.

Бохум је поравнао у 14. минуту када је погодио Антви Ађеи.

Домаћа екипа стиже до потпуног преокрета у 38. минуту голом Јиргена Локадије.

На 3:1 за екипу Бохума повисио је Кристијан Гамбоа у 40. минуту, да би у самом финишу првог полувремена Герит Холтман погодио за великих 4:1.

Бајерн је у друфоом дијелу успио да ублажи пораз и то преко Левандовског у 75. минуту.

Након овог пораза Бајерн је остао лидер са 52 бода и тренутно има девет више од другопласиране Борусије из Дортмунда која има меч мање.

Бохум је 11. са 28 бодова.

Херта, нашег Стевана Јоветића, поражена је на гостовању Гројтер Фирту 2:1. Голове за Гројтер постигао је Хргота у првом и 71. минуту са пенала.

Пораз Херте ублажио је Линус Гехтер у 82. минуту.

Херта је 14. на табели са 23 бода, док је Гројтер последњи на табели са само 13.