Hari Kejn / - FOTO: TOTTENHAM/TWITTER
05/02/2023 u 19:24 h
DAN portalDAN portal

Kejn srušio Siti i ušao u istoriju Totenhema

Fudbaleri Totenhema savladali su Mančester siti kod kuće sa 1:0 u meču 22. kola engleske Premijer lige

Pobjedi Sparsa najviše se obradovao lider na tabeli Arsenal, a meč je obilježio fantastični Hari Kejn.

U prvom poluvremenu, Totenhem je rano poveo, već u 15. minutu kada je pogodio Kejn na dodavanje Pjera Emila Hojbjerga.

Kejn je ovim pogotkom postao najbolji strijelac u istoriji Totenhema sa 267 golova.

Veliku priliku Siti je propustio u nadoknadi prvog poluvremena kada je Rijad Marez pogodio prečku.

U drugom poluvremenu Siti je dva puta zaprijetio preko Hulijana Alvareza, imali su i domaćini svoje šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Treba napomenuti da je Totenhem od 87. minuta igrao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Kristijan Romero.

Nakon ove pobjede Totenhem je peti sa 39 boodva.

Siti zauzima drugo mjesto sa 35 bodova, pet manje od lidera Arsenala, ali sa jednom utakmicom više.

24. april 2024 12:19