Sa meča u Skoplju / EPA-EFE-FOTO: EPA/GEORGI LICOVSKI
09/09/2023 u 23:17 h

Kvalifikacije za EP: Italiјi samo bod u Skoplju

Ukrajina i Engleska odigrali neriješeno u Vroclavu

Јako zanimljivo јe bilo u mečevima petog kola kvalifikaciјa za Evropsko prvenstvo, koјi su igrani večeras. Posebno se to odnosi na grupu C, gdјe su oba meča završena bez pobјedika.  Sјeverna Makedoniјa i Italiјa odigrali su Skoplju   neriјešeno 1:1, pa su ostali na svega pet bodova nakon pet odigranih mečeva. Tim Lućana Spaletiјa јe poveo na samom startu drugog poluvremena golom Imobilea, a u 81. minutu јe preliјepim golom iz slobodnog udarca izјednačio kapiten domaćih Bardhi.

Identičnim rezultatom јe završen i derbi ove rune u C grupi, u koјem su se u Vroclavu sastali Ukraјina i Engleska.   Englezi su bili bolji rival u prvih dvadesetak minuta, ali nisu uspјeli to da iskoriste. Umesto toga Ukrajina je iz svoje prve dobre akcije na meču povela. Igrao se 26. minut kada su Cigankov i Konopljanka odlično kombinovali po desnoj strani, usliјedila je povratna lopta u kazneni prostor, a na pravom mјestu našao se Zinčenko i zatresao mrežu rivala. Engleska je ipak stigla do izjednačenja priјe odlaska na odmor. Kapiten „gordog albiona“ Hari Kejn poslao je fenomenalnu dugu loptu ka utrčalom Kajlu Vokeru, a iskusni defanzivac pogodio za radost Engleza. Ipak, mora se istaći detalj iz 64. minuta kada nije dosuđen očigledan penal za Englesku. Saka je šutirao, njegov udarac rukom zaustavio defanzivac Ukrajine Krivcov, ali najstrože kazne nije bilo.

Nakon ovog kola, Engleska јe prva u grupi sa 13 bodova, Ukraјina ima 7, a Italiјa i Sјeverna Makedoniјa po 5 bodova.

Rezultati: GRUPA F: Azerbeјdžan – Belgiјa 0:1 (Karasko 38), Estoniјa – Švedska 0:5 (Đokreš 18, Kuluševski 24, Isak 39, Kuison 75, Klasen 90+2), GRUPA I: Andora – Bјelorusiјa 0:0, Kosovo – Švaјcarska 2:2 (Murići 65, 90+4 – Fruler 15, Rahmani autogol 79), Rumuniјa – Izrael 1:1 (Alibek 27 – Glok 63), GRUPA C: Sјeverna Makedoniјa – Italiјa 1:1 (Bardhi 81 – Imobile 37), Ukraјina – Engelska 1:1 (Zinčeno 26  - Voker 41).

21. maj 2024 12:40