Кореографија навијача Милана / - Фото: Твитер/Милан
15/05/2022 u 19:55 h
ДАН порталДАН портал

Леао и Ернандез разгалили крцати "Сан Сиро", Милан би већ вечерас могао да прослави титулу

Фудбалери Милана савладали су Аталанту са 2:0 у мечу 37. кола италијанске Серије А

"Росонери" су овом побједом отшкринули врата Скудета јер би у случају ремија или пораза Интера вечерас против Каљарија Милан дошао до титуле.

На крцатом "Сан Сиру" у првом полувремену није било голова, било је доста нервозе, неповезане игре, али не и претјерано добрих прилика.

Милан је до вођства дошао у 56. минуту када је погодио одлични Рафаел Леао на асистенцију Жуниора Месијаса.

"Сан Сиро" је прокључао у 75. минуту када је фантастични Тео Ернандез сам претрчао неколико десетина метара и савладао голмана Аталанте.

Након ове побједе Милан на лидерској позицији има 83 бода, а другопласирани Интер 78.