Farmaceuti silni u Bremenu / -FOTO: WWW.BUNDESLIGA.DE
25/11/2023 u 17:50 h

Leverkuzen se vratio na čelo Bundes lige

„Farmaceuti“ na gostovanju u Bremenu slavili sa ubjedljivih 3:0

Nepuna 24 sata je Bajern iz Minhena bio lider. Na čelo tabele Bundes lige vratio se Leverkuzen, koji je na gostovanju u Bremenu pobijedio domaći Verder sa ubjedljivih 3:0. Autogolom Demana u 9. minutu „farmaceuti“ su poveli, a Frompong je u smiraj prvog dijela meča duplirao prednost. Konačan rezultat postavio je u 76. minutu Grimaldo.

Duel dvije Borusije pripao je onoj iz Dortmunda. „Milioneri“ su na svom „Vestfalenu“ slavili sa 4:2 i to nakon velikog preokreta. Naime, gosti su imali dva gola prednosti (Rejc u 13. i Kone u 28. minutu), a onda je domaćin zaigrao mnogo bolje i do poluvremena preokrenuo rezultat. Strijelci su bili Sabicer u 30, Filkrug u 32. i Bajno Gitens u 45. minutu. Tačku na pobjedu Dortmunda stavio je Malen u 90+7. minutu.

Rezultati

Borusija Dortmund – Borusija Menhengladbah 4:2 (Sabitzer 30, Filkrug 32, Bajno Gitens 45, Malen 90+7. – Rejc 13, Kone 28)

Frajburg – Darmštad 1:1 (Holer 35 – Honšak 18)

Union Berlin – Ausburg 1:1 (Foland 88 – Demirović 39)

Verder – Leverkuzen 0:3 (Deman 9ag, Frimpong 43, Grimaldo 76)

Volfsburg – Lajpcig 2:1 (Vint 9, Rožeiro 60 – Polsen 47)

Na tabeli vodi Leverkuzen sa 34 boda, Bajern ima 32, a Štutgard i Dortmund po 24 boda.

27. jul 2024 04:02