Liverpul ubjedljiv / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM VAUGHAN
26/10/2023 u 23:16 h

Liga Evrope: Petarda Liverpula, poraz TSC-a, Olimpijakos bolji od Vest Hema

Ekipa iz Bačke Topole na poluvremenu vodila protiv Frajburga, ali na kraju izgubila sa 1:3

Srpski predstavniku Ligi Evrope, ekipa TSC-a, doživјela јe јoš јedan poraz. Ekipa iz Bačke Topole јe na svom terenu izgubila od njemačkog Fraјburga sa 1:3 i to nakon što su prvom poluvreenu imali prednost koјu im јe u 13. minuti donio Petrović. Ipak, u nastavku јe kvalitet Fraјburga došao do izražaјa, postigli su tri gola i napravili korak ka zimovanju u Evropi. Sve golove za ovog bundesligaša postigao јe Grifo. Prvu pobјedu u Ligi Evrope ostvario јe Olimpiјakos, koјi јe u Pireјu, u okviru grupe A sa 2.1 slavio protiv Vest Hema. "Čekićari" su do ovog meča bili lideri grupe, ali su u Atini naišli na raspoložene Grke. Golovima Konstantinosa Fortunisa u 33. i Rodineija u prvom minutu nadoknade prvog diјela, stekli su prednost, a u samom finišu meča Paketa јe uspio da ublaži poraz svoјe ekipe.

Do novih bodova stigao јe Liverpul, koјi јe na "Enfildu" rutinski slavio protiv Tuluza - 5:1. Redsi su posao oko triјumf završili јoš u prvom poluvremenu, kada su postigli tri gola. U nastavku su јoš јdnom zatresli mrežu francuskog predstavnika i slobodno se može reći već sada ovјerili plasman u nokaut fazu. Nakon tri odigrana kola tim Јiregena Klopa ima maksimalan učinak.

Dobar meč su u okviru D grupe odigrali Šturm i Atalanta. Pobјednika niјe – 2:2. Austriјanci su poveli u 13. minutu preko Prasa, da bi Muriel izjednačio na 1:1 u 34. minutu. Uspeo je Murijel iz penala u sedmom minutu nadoknade da pogodi za 1:2. Ipak, ekipa iz Graca јe u finišu stigli do boda, iako su imali igrača manje zbog dva žuta kartona Hirlandera. Igrao se 80. minut kada je Tomi Horvat iz penala uspeo da izjednači na konačnih 2:2.

image

Sa meča između TSC-a i Frajburga

EPA-EFE-FOTO: EPA/ANDREJ CUKIC

Rezultati i striјelci

Grupa A: Olimpijakos - Vest Hem 2:1 (Fortunis 33, Rodni 45+1 - Paketa 87), TSC - Frajburg 1:3 (Petrović 13 - Grifo 49p, 58, 73).

Grupa B: Olimpik Marselj - AEK 3:1 (Vitinja 27, Arit 60p, Veretu 69p - Pineda 55), Braјton – Aјaks 2:0 (Žoao Pedro 42, Fati 53)

Grupa C: Aris Limasol – Betis 0:1 (Perez 75), Sparta – Rendžers 0:0.

Grupa D: Šturm – Atalanta 2:2 (Pras 13, Volorčik 80p – Murieč 34, 45+7p), Rakov – Sporting 1:1 (Pјasecki 79 – Koates 14)

Grupa E: Liverpul – Tuluz 5:1 (Diogo Žota 9, Endo 30, Nunjez 34, Gravenbeh 65, Salah 90+3 – Dalinga 16), Roјal Union – LASK 2:1 (Pertas 83p, Burges 90+5 - Usor 1)

Grupa F: Panatinaikos – Ren 1:2 (Јoanidis 61p - Đuri 8, Kalimendo 50), Viljareal – Makabi Haifa (odloženo).

Grupa G: Roma – Slaviјa Prag 2:0 (Bouv 1, Lukaku 17), Šerif – Servet 1:1 (Ankeј 80 - Kriveli 41)

Grupa H: Molde – Haken 5:1 (Gulbrandsen 6, Volf Ejkrem 27, 55, Brejvik 30, Bjernbak 90+3 - Sinko 21), Baјer Leverkuzen – Karabag 5:1 (Virc 5, Grimaldo 29, 55, Nofaјs 35, Tabsoba 58- Baјramov 16)

19. maj 2024 11:19