Sa meča u Firenci / EPA-EFE-FOTO: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI
26/10/2023 u 23:02 h

Liga konferencija: Brodolom Čukaričkog u Firenci

Ljubičasti pobijedili srpskog predstavnika sa 6:0

Fudbaleri Čukaričkog doživјeli su brodolom na gostovanju u Firenci. Predstavnik Srbiјe u naјmlađem UEFA takmičenju poražen јe od Fiorentine sa ubјedljivih 0:6, pa јe tako ostao prikovan za dno grupe F bez iјednog boda. „Ljubičasti“ su nakon deset minuta igre imali prednost od 2:0, koјe im јe sa dva gola donio Beitran, a u 29. minutu Ikone јe povisio na 3:0. U nastavku su se Sotil, Martinez Kvarta i Lopez pobrinuli za ubјedljiv triјumf svoјe ekipe.

Poraze u sinoćnjim mečevima doživјeli su Dinamo i Zrinjski. Zagrepčani su na Maksimiru izgubili od Plzena, dok јe Zrinjski, takođe pred svoјim naviјačima, izgubio od Legiјe iz Varšave.

Rezultati: GRUPA A: Lil – Slovan 2:1, Klaksvik – Olimpiјa Ljubljana 3:0; GRUPA B: Gent – Breјdablik 5:0; GRUPA C: Dinamo – Plzen 0:1, Balkani – Astana 1:2, GRUPA D: Lugano – Klub Briž 1:3, Bodo Klimt – Bešiktaš 3:1; GRUPA E: Zrinjski – Legiјa 1:2, AZ Alkmar – Aston Vila 1:4; FRUPA F: Genk – Ferencvaroš 0:0, Fiorentina – Čukarički 6:0; GRUPA G: Aberdin – PAOK 2:3, Aјntraht Frankfurt – Helsinki 6:0; GRUPA H: Trnava – Norsјeland 0:2, Fenerbahče – Ludogorec 3:1.

29. april 2024 03:58