Sa meča Molde - Legija / -FOTO: FC MOLDE
15/02/2024 u 20:44 h

Liga konferencija: Molde bolji od Legije, minimalac Olimpijakosa

Šturm ubjedljiv protiv Slovana iz Bratislave, remi u duelu Rojal Uniona i Ajntrahta

Krenula je nokaut faza u Ligi konferencija, a jedan od najnaznimljivih mečeva odigrali su Molde i Legija. Norvežani su na poluvremenu vodili sa 3:0, ali su Poljaci u nastvaku zaigrali mnogo bolje, postigli dva gola i ostvarili rezultat koji im daje nadu da u revanšu mogu izboriti plasman u narednu rundu

Olimpijakos našeg Stevana Jovetića teškom mukom je stigao do trijumfa nad Ferenvarošem. Crveno-bijeli iz Pireja su slavili sa 1:0, golom koji je sedam minuta prije kraja susreta postigao El Kabi. Primio je El kabi loptu u kaznenom prostoru i matirao protivničkog golmana.

Pobjedu pred svojim navijačima ostvario je Šturm protiv Slovana iz Bratislave (4:1), dok je duel belgijskog Rojal Uniona i Ajntrahta iz Frankfurta završen bez pobjednika (2:2).

Rezultati

Molde – Legija 3:2 (Gulbrandsen 12, 19, Kasa 24 – Džosu 64, Augustanijak 71)

Olimpijakos – Ferencvaroš 1:0 (El Kabi 83)

Rojal Union – Ajntraht Frankfurt 2:2 (Rasmunsen 31, Nilson 68 – Čaibi 3, Kalajdžić 10)

Šturm – Slovan Bratislava 4:1 (Beret 4, Gorenc-Stanković 21, Kitešvili 64p, Kamara 90+1 – Rodrigez 8)

17. maj 2024 12:04