Са меча Арсенала / - ФДото: Твитер
22/09/2021 u 22:55 h

Лига Куп: Крај за Јунајтед, Челси и Тотенхем прошли после пенала

И вечерас су били на програму мечеви шеснаестине финала Лига купа Енглеске

Велико изненађење приредио је Вест Хем који је као гост савладао Манчестер јунајтед на Олд Трафорду са 1:0 и изборио пролазак даље.

Погодак вриједан проласка за "Чекићаре" постигао је Мануел Ланцини у деветом минуту.

Челси је након пенала избацио Астон Вилу. Резултат у регуларном дијелу је био 1:1.

Челси је водио од 54. минута голом Тима Вернера, али је поравнање и пенале Вили донио Камерон Арчер у 64.

У пенал рулету боље се снашао Челси који је славио са 4:, укупно 5:4.

Узбудљив меч одиграли су и Вулверхемптон и Тотенхем, а регуларни дио завршен је резултатом 2.2.

Водили су Спарси головима Ндомбелеа у 14. и Кејна у 23. минуту, али су поравнање домаћину донијели Дендокер у 38. и Поденс у 58. минуту.

Такође, Тотенхем је захваљујући бољем извођењу пенала прошао даље. Славили су Спарси резултатом 3:2, укупно 5:4.

Арсенал је са убједљивих 3:0 био бољи од Вимблдона. Голове за "Тобџије постизали су Александар Лаказет у 11, Смит Роу у 77. и Едвард Нкетиа у 80. минуту.