Са меча Лестер - Ливерпул / - Фото: Твитер
22/12/2021 u 22:56 h

Ливерпул након драме и пенала елиминисао Лестер, Челси и Тотенхем у полуфиналу

Фудбалери Ливерпула пласирали су се у полуфинале Лига купа побједом над Лестером на "Енфилду"

Резултат у регуларном току је био 3:3, а онда је Ливерпул након поенала славио са укупних 8:7.

Лестер је брзо стигао до 0:2 и то головима Џејмија Вардија у деветом и 13. минуту, а "Редси" су супјели да смање преко Окслејда Чемберлејнда у 19.

На великих 3:1 Лестер је отисшао у 33. минуту голом Медисона, да би домаћи преко Диога Жоте у 68. смањили на 3:2.

Ливерпул је пенале изборио у 95. минуту када је погодио Минамино.

У пенал рулету непрецизан за Лестер био је Томас у четвртој серији, док су сви играчи Ливерпула били прецизни све до пете серије када је одлулујући пенал промашио Минамино.

У шестој серији Келехер је одбранио шут Бертранда, а онда је Жота био прецизан и донио Ливерпулу полуфинале.

Челси је као гост надиграо Брентфорд са 2:0. Голове за "Плавце" постигли су Јансон (аутогол) у 80. и Жоржињо у 85. минуту.

Тотенхем је код куче надиграо Вест хем са 2:1. Водили су домаћи голом Бергвајна, али је порава+нање "Чекићарима" обезбиједио Бовен у 32. минутуз.

Ипак, Спарси су до полуфинала стигли захваљујући поготку Лукаса МНоуре у 34. минуту.

05. maj 2024 10:50