Zaslužen trijumf redsa / -FOTO: WWW.LIVERPOOLFC.COM/
19/08/2023 u 18:43 h

Liverpul nakon preokreta do prvog trijumfa u sezoni

Fulam ubjedljivo poražen na svom terenu, izgubio i Vulverhemton

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Bornmut sa 3:1, u meču 2. kola Premijer lige Engleske. Redsi su do prvog trijumfa u sezoni došli nakon preokreta, jer su gosti već u trećem minutu golom Semenja poveli. Ipak, do poluvremena su stvari došle na svoje mjesto. Dijas je u 26. izjednačio, a Salah deset minuta kasnije donio prednost svome timu. Tačku na ovaj susret stavio je Žota u 62. minutu.

Fulam očigledno ne može bez Mitrovića (otišao u AL Hilal), pa je klub iz Londona na svom terenu ubjedljivo izbio od Brentforda – 0:3. Visa je u smiraj prvog dijela doveo svoj tim u vođstvo, a onda je Mbueno sa dva gola u nastavku susreta potvrdio trijumf svoje ekipe.

Ubjedljiv poreaz pred svojim navijačika doživio je i Vulverhemton. „Vulvsi“ su izgubili od Brajtona sa 1:4, a odličnu partiju pružio je dvostruki strijelac Marč. Po jednom su se u strijelce upisali Mitoma i Estupinjan, dok je počasni pogodak za domaćina djelo Hvanga.