Minja Ljumović / Foto: Privatna arhiva
25/03/2023 u 22:22 h

Ljumović: Lijepo je kada se krene pobjedom

Sledeći meč između Rumunije i Crne Gore igra se u ponedjeljak

Prva utakmica pod komandom novog selektora Minje Ljumovića bila je uspješna za pionirsku reprezentaciju Crne Gore. Na gostovanju u Bukureštu, „crveni“ su pobijedili domaću Rumuniju sa 2:1 i pokazali da su dosadašnji rad i okupljanja dala rezultat.

Selektor Ljumović je nakon susreta za zvanični sajt FSCG rekao da je zadovoljan izdanjem svojih izabranika.

-Naša prva utakmica i prva pobjeda. Lijep je osjećaj kada se krene pobjedom. Tražio sam od dječaka da izađu visoko na polovini protivnika, što je i urodilo plodom, nakon čega smo poveli sa 0:2, gdje smo po oduzetoj lopti imali dobru reakciju i dobar završni pas. U drugi dio smo krenuli istim ritmom, a pogodili smo i prečku. Posljednjih dvadesetak minuta osjetio se mali pad u našoj igri, pa smo pokušali izmjenama da osvježimo ekipu. Dječaci su pokazali veliko zalaganje i dobru igru u polju, veći dio dogovora su ispoštovali, što je na kraju dalo rezultata. Ostaje nam još jedan meč u ponedjeljak, gdje će neki fudbaleri dobiti veću minutažu u odnosu na današnji meč - kazao je selektor Crne Gore Minja Ljumović.

Rumunija i Crna Gora igraće u ponedjeljak od 11 sati.

24. april 2024 11:59