Са меча Бајер - Борусија / - Фото: Твитер
11/09/2021 u 17:27 h

Луд меч у Леверкузену, седам голова и побједа Борусије

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су Бајер у Леверкузену са чак 4:3 у мечу четвртог кола њемачке Бундеслиге

Сјајан меч виђен је на Бај арени, много голова и преокрета и на крају тријумф "Милионера".

Први до вођства дошао је Бајер и то у деветом минуту када је погодио Флоријан Вирц.

Гости из Дортмунда до поравнања стићу у 37. минуту када је погодио Ерлинг Халанд. Ипак, домаћи састав на велики одмор одлази са вођством 2:1 јер је у надокнади првог дијела погодио Патрик Шик.

Већ на старту другог полувремена, тачније у 49. минуту Борусија поново поравнава и то преко Јулијана Бранта.

Ново вођство тиму из Леверкузена донио је Муса Диаби поготком у 55. минуту.

Ново изједначење Борусији донио је Рафаел Гереиро у 71. минуту, а онда је у 75. Халанд погодио са бијеле тачке и свом тиму донио велику побједу.

Након овог пораза "Фармацеути" су пети са седам бодова, док Борусија има девет бодова и налази се на другој позицији.

Волфсбург је задржао лидерску позицију остваривши и четврту побједу. Зелени су на гостовању Гројтер Фирту славили са 2:0 погоcima Лукаса Нмече у 10. и Вута Вергоста са пенала у 90.