Побједа Ситија / - Фото: Твитер
26/12/2021 u 17:56 h
ДАН порталДАН портал

Лудило "Боксинг деја": Голеаде и побједе Ситија, Арсенала и Тотенхема

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Лестер са 6:3 на свом стадиону у мечу 19. кола енглеске Премијер лиге

Чувени "Боксинг деј" био је окрњен јер је неколико мечева отказано, али је на "Етихаду" виђен прави спектакл.

Сити је повео већ у петом минуту када је погодио Кевин де Брујне, да би на 2:0 повисио Ријад Марез са пенала у 14.

"Грађани" су до 3:0 стигли преко Илкаја Гиндогана у 21, да би Рахим Стерлинг у 25. погодио за убједљивих 4:0.

Лестер је у наставку био много озбиљнији. "Лисице" су постигле три узастопна гола - Џејмс Медисон у 55, Адемола Лукман у 59. и Келечи Ихеаначо у 66.

Ипак, Сити је петим голом у 69. минуту преко Ејмерика Лапорта отклонио сваку диелму око побједника, а коначних 6:3 поставио је Стерлинг својим другим голом на мечу у 87. минуту.

"Грађани" су лидери на табели са 47 бодова, док другопласирани Ливерпул има 41, али и меч мање. Лестер је девети са 22.

До сигурне побједе стигао је Арсенал који је на гостовању Норичу славио 5:0. Побједу "Тобџијама" донијели су Букајо Сака у шестом и 67. минуту, те Киран Тирни у 44, Александар Лаказет у 84. минуту и Емил Смит Ров у 91. минуту.

Арсенал је четврти са 35 бодова, док је Норич псоледњи са само 10.

Тотенхем је код куће био бољи од Кристал Паласа са 3:0. Голове за Спарсе постигли су Хари Кејн у 32, Лукас Моура у 34. и Сон у 74. минуту.

Тотенхем је пети са 29 бодова, док је Палас 12. са 20.

Вест Хем је код куће поражен од Саутемптона 3:2.

04. maj 2024 06:53