Швеђани се провукли кроз ”луду шуму” / - фото: SCREENSHOT/SPORTAL.BG
24/08/2021 u 23:10 h
ДАН порталДАН портал

Малме након шест година у Лиги шампиона

Пласман у најквалитетније европско клупско такмичење изборили још Бенфика и Јанг Бојс

Јанг Бојс и Бенфика и Малме изборили су пласман у Лигу шампиона.

Швеђани се након шест година враћају у најквалитетније европско клупско фудбалско такмичење.

Пут Малмеа кроз бугарску „луду шуму” није било ни мало лак.

Тим Јона Дала Томасона је дошао у Разград са предношћу од два гола (2:0) из првог меча плеј-офа, тако да је успио да прође упркос поразу од 1:2.

Лудогорец је повео већ у 10. минуту преко капитена Антона Недјаљкова.

Поново је херој Малмеа био Србин Вељко Бирманчевић, који је изједначио у 42. минуту, па је „зеленима” била Пирова побједа коју им је донио Пјерос Сотириу са бијеле тачке у 60. минуту.

Семафор

Лудогорец – Малме* 2:1 (1:1) – први меч 0:2

/Недјалков 10, Сотириу 60. из пенала – Бирманчевић 44/

ПСВ – Бенфика* 0:0 – 1:2

/Црвени картон: Верисимо (Бенфика) у 32/

Ференцварош – Јанг Бојс* 2:3 (2:1) – 2:3

/Винго 18, Мае 23 – Цесигер 4, Фашнахт 56, Мамбимби 90+3; црвени картон: Лаидоуни (Ференцварош) у 64/

Сриједа у 21 сат:

Брондби – Ред Бул Салцбург (1:2)

Динамо ЗГ – Шериф (0:3)

Шахтјор – Монако (1:0)

Јанг Бојс је идентичним резултатом као у првом мечу и у Будимпшети савладао Ференцварош (3:2).

Седрик Цесигер је у петом минуту довео госте у вођство, да би Хенри Винго и у 18. и Рајан Мае у 27. минуту ставили Фради у исту раван са Швајцарцима у трци за пласман у најквалитетније европско клупско такмичење.

Ипак, друго полувријеме је припало „младим момцима”.

Капитен Кристијан Фашнахт је у 56. минуту изједначио на 2:2, док је коначан резултат поставио Феликс Мамбимби у дубокој судијској надокнади.

Бенфика је одбранила минималац са свог терена (2:1) у реваншу против ПСВ Ајндховена (0:0), иако је од 32. минута играла са играчем мање због другог жутог картона Лукаса Верисима.

27. april 2024 18:32