Džob Belingem strijelac u trijumfu Dortmunda / AP-JEFF DEAN
21/06/2025 u 20:31 h
D.K.D.K.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
StoryEditor

"Milioneri" u goleadi savladali Mamelodi

Prva pobjeda Borusije Dortmund na klupskom SP

Velika sparina, ali i kiša golova u Sinsinatiju - Borusija Dortmund je savladala Mamelodi sa 4:3 u prvom meču drugog kola grupe G na Svjetskom prvenstvu za klubove.

"Milioneri" su u finišu morali da se brane, iako su vodili sa 4:1, ali su ipak opravdali ulogu favorita i radovali se prvoj pobjedi kojom su zakoračili u nokaut fazu.

Poveo je Mamelodi golom Lukasa Paraeira u 11. minutu, ali je uslijedila reakcija Borusije. Nmeča u 16, Girasi u 34. i Džob Belingem u 45. minutu pogađali su mrežu južnoafričkog tima za 3:1 na velikom odmoru i trasirali put ka pobjedi. Kada je Kulisa Mudau u 59. minutu zatresao sopstvenu mrežu činilo se da će Dortmund rutinski posao privesti kraju, ali Mamelodi se nije predavao. Rajners je u 62. smanjio na 4:2, Motiba pogodio u 90. za 4:3 i dramu u finišu, ali tim Nika Kovača je ipak sačuvao pobjedu.

Drugi meč u ovoj grupi u ponoć igraju Fluminense i Ulsan.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
11. jul 2025 11:17