Цамај стријелац првог гола за Дечић на међународној сцени / - фото: Дан
08/07/2021 u 21:55 h

Минималан пораз Дечића на евро дебију

Иљир Цамај стријелац првог гола за Тузане у међународним мечевима

Храбро и отворено, без калкулисања, играли су фудбалери Дечића на дебију на европској сцени у Приштини.

Ипак, Дрита на реванш првог кола квалификација за Лигу конференција, наредног четвртка у Подгорицу долази са минималном предношћу 2:1 (1:1).

Почетак је био као из снова за Тузане.

Већ у трећем минуту је Дамир Којашевић центрирао са лијеве стране, Кристијан Вуљај главом погодио стативу, а на одбијену лопту је натрчао Иљир Цамај и упаковао је у мрежу.

Цамај ће бити уписан у историји Дечића као стријелац првог гола клуба из најмлађе црногорске општине на међународној сцени.

Радост изабраника Едиса Мулалића је међутим кратко трајала.

Након корнера гостију у 11. минуту, домаћи су кренули у контру, Арбнор Муја је прохујао по десној страни, проиграо Марка Симоновског, интернационалца из Сјеверне Македоније је изблокирао Марко Тући, али је на правом мјесту био Алмир Ајзерај и матирао Стефана Поповића.

Брзоноги Муја је задавао много главобоље дефанзивцима црногорског представника.

У 70. минуту је пробио по лијевој страни, одиграо за Ајзераја, овај отворио стопало, а потпуни преокрет је спријечио Поповић, одличном интервенцијом.

Муја је три минута касније ставио Симоновског у иделну позицију да затресе мрежу.

Искусни нападач се на срећу Џонатана Дрешаја и другова оклизнуо и шутирао преко пречке.

Спаса Дечићу није било у 78. минуту.

Поново се Муја поиграо са дефанзивцима из Тузи, асистирао Симоновском, који је имао времена да примири лопту и са петерца је пошаље иза леђа Поповића.

У бојама албанске заставе

Фудбалери Дечића су у Приштини наступили у дресовима у бојама албанске заставе.

Тузани сходно бојама на грбу обично играју у бијелим или плавим дресовима или у комбинацији те двије боје.

У првом мечу на међународној сцени су међутим носили црвено-црне дресове.

Дрита је играла у комплет плавој опреми.

Само минут касније Дрешај је зарадио црвени картон, због ударања Мује без лопте.

Незгодни Муја је у 89. минуту шутирао са ћошка шеснастерац, Поповић уз помоћ стативе одбранио.

Покушао је Муја у надокнади времена и главом.