Модрић погурао коцкасте / - Фото: WWW.STRAITSTIMES.COM
22/06/2021 u 22:56 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

Модрић одвео Хрвате у нокаут фазу

Почетком другог полувремена, Шкотска је притискала, тражила прилику да преокрене резултат, али је Лука Модрић срушио снове „тартан армији” у 62. минуту сјајним ударцем спољном са ивице казненог простора

Репрезентација Хрватске савладала је Шкотску у посљедњем колу групне фазе резултатом 3:1 и изборила пролаз у нокаут фазу Европског првентства. „Коцкасти” су у занимљивом мечу на Хемпден парку славили против домаћина, и показали да упркос блиједим представама у прва два кола, те традицији (прије вечерашњег дуела никад нису савладали Шкоте) и даље представљају озбиљну репрезентацију. Хрвати су повели голом Николе Влашића у 17. минуту, да би Калум МекГрегор голом у 42. минуту одржао наду Шкотима. Почетком другог полувремена, Шкотска је притискала, тражила прилику да преокрене резултат, али је Лука Модрић срушио снове „тартан армији” у 62. минуту сјајним ударцем спољном са ивице казненог простора. Све наде Шкотској покопао је Иван Перишић, голом главом у 77. минуту, након сјајног убацивања из корнера од стране Модрића. Екипа Хрватске у нокаут фази ривала ће сазнати сјутра, а противник ће јој бити једна од репрезентација из групе Е у којој су Шпанија, Словачка, Шведска и Пољска.

26. april 2024 00:48