Sa meča između Napolija i Intera / -FOTO: TWITTER/NAPOLI
21/05/2023 u 21:04 h

Napoliju derbi protiv Intera

Šampion do trijumfa stigao u poslednjih desetak minuta

Derbi 36. kola Serije A pripao je šampionu Italije. Napoli je kao domaćin pobijedio ovogodišnjeg finalistu Lige šampiona, ekipu Intera sa 3:1 i na taj način potvrdili svoju dominaciju u ovoj sezoni.

Napolitancima je posao oko pobjede bio olakšan, jer je Inter od 41. minuta ostao sa igračem manje na terenu (isključen Roberto Galjardini). Do prednosti, Napoli je došao u 67.minutu, kada je mrežu rivala pogodio  Andrea Zamba-Angise. Inter je izjednačio golom Lukakua u 82. minutu, a pobjedu domaćinu donijeli su Đovani Di Lorenco u 85. i Đanluka Gaetano u četvrtom minutu nadoknade.

Dva kola prije kraja sezone, Napoli je na čelu tabele sa 86 bodova, a Inter je nakon prekida serije od pet vezanih pobjeda na trećem mjestu sa 66 bodova.

25. april 2024 04:27