07/02/2024 u 21:19 h
D.K.D.K.

Nigerija prvi finalista Kupa afričkih nacija

Nigerijci nakon boljeg izvođenja penala savladali Južnu Afriku

Prvi finalista Kupa afričkih nacija je selekcija Nigerije, koja je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:2) savladala Južnu Afriku u prvom polufinalu. Nakon 90 minuta i dva produžetka rezultat je bio neriješen 1:1.

Meč je ponudio dramu koja je na kraju završena pobjedom Nigerije, čiji su fudbaleri bili precizniji i koncetrisaniji sa 11 metara.

Prethodno, Nigerijci su došli vođstvo u 67. minutu kada je Vilijam Trust-Ekong materijalizovao penal koji je iznudio Viktor Osimen. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 90. minuta, kada je Mokoena bio precizan za 1:1 takođe sa "kreča", a nakon što je poništen pogodak Osimena u 86. Naime, nakon intervencije iz VAR sobe dodijeljen jedanaesterac Južnoj Africi.

U junaka Nigerije u penal seriji izastao je golman Nvabalija, koji je zaustavio udarace Mokuene i Makobe

Nigerija, trostruki šampion Afrike, u finalu će igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog duela Obala Slonovače i DR Kongo.

11. maj 2024 14:57