Са меча Њемачка - Енглеска / - Фото: ДФБ/Твитер
07/06/2022 u 22:44 h

Њемци и Енглези ремизирали у Минхену, Италија боља од Мађарске

Фудбалери Њемачке одиграли су 1:1 са Енглеском у Минхену у мечу другог кола групе А3 Лиге нација

Њемци су тако након ремија са Италијом у првом колу дошли до јоп једног неријешеног резултата, док је Енглеска освојила први бод пошто је на старту изгубила на гостовању Мађарској.

Вођство "Панцерима" донио је Јонас Хофман у 50. минуту на додавање Јозуе Кимиха.

Енглеска је поравнала преко Харија Кејна који је погодио са пенала у 88. минуту.

У истој овој групи Италија је у Ћезени савладала Мађарску са 2:1. "Азури" су повели у 30. минуту голом Никола Бареле, а на 2:0 повисио је Лоренцо Пелегрини у финишу првог дијела.

Мађарси су до почасног поготка дошли аутоголом Ђанлуке Манћинија у 61. минуту.

Италија је сада прва у овој групи са четири бода, Мађарска има три, Њемачка два, а Енглеска један.

У групи Ц1 Турска је у гостима надиграла Литванију са 6:0, док је Луксембург, такође као гост, био бољи од Фарских острва са 1:0.

Турска и Луксембург имају по шест бодова, док су Литванија и Фарска острва без бодова.

У току је меч групе Б3 између Бпсне и Херцеговине и Румуније.

У тој групи је и црногорска селекција која је раније данас поражена од Финске у Хелсинкију 2:0.

23. april 2024 10:44