Slavlje Pirejaca u Istanbulu / EPA-EFE-ERDEM SAHIN
19/04/2024 u 00:17 h

Olimpijakos slavi Colakisa

Grčki velikan i Klub Briž izborili plasman u polufinale Lige konferencija

Olimpiјakos, Stevana Jovetića koji je u revanšu u Istanbulu odigrao prvo poluvrijeme, i belgijski Klub Briž pridružili su se Aston Vili i Fiorentini u polufinalu Lige konferenciјa.

Grčki tim je u penal ruletu eliminisao Fenerbahče (3:2) i zakazao okršaj sa Aston Vilom, dok je Klub Briž i u revanšu u Solunu dobio PAOK, pa će se za finale boriti protiv Fiorentine.

Fenerbahče je rano poveo golom Kahvečija u 11. minutu i anulirao gol minsua iz Pireja (2:3), ali kako je ostalo 1:0 do kraja regularnih 90 minuta, a potom i produžecima uslijedili su penali. Heroj Olimpijakosa bio je golman Konstantinos Colakis koji je odbranio čak tri penala Dušanu Tadiću, Čengizu Underu i Leonardu Bonućiju. Tako je grčki velikan izborio prvo evropsko polufinale.

Rezultati: Lil - Aston Vila 2:1 (1:0), posle penala 3:4 (prvi meč 1:2) (Jazidži 13, Andre 68 - Keš 87), Fiorentina - Viktorija Plzenj 0:0, posle produžetaka 2:0 (prvi meč 0:0))Niko Gonzales 90+2, Biragi 108), Fenerbahče - Olimpijakos 1:0 (1:0), posle penala 2:3 (prvi meč 2:3) (Kahveči 11), PAOK - Klub Briž 0:2 (0:2) (prvi meč 0:1) (Đutgla 33, 45).

30. april 2024 18:33