Gift Orban / EPA-EFE-FOTO: EPA/TOLGA BOZOGLU
15/03/2023 u 21:53 h
D.M.D.M.

Orban za istoriju, dao het-trik za manje od tri i po minuta

Napadač Genta dao najbrže tri gola

Fudbaleri belgijskog Genta izborili su plasman u četvrtfinale Lige konferencija, nakon što su u revanšu osmine finala na gostovanju pobijedili turski Bašakšehir 4:1.

U prvom meču je bilo neriješeno (1:1).

Belgijski sastav je utakmicu prelomio od 31. do 37. minute postigavši čak četiri gola.

Nigerijac Gift Orban je dao tri gola za tri minuta i 25 sekundi (31, 32, 34), a među strijelce se upisao i Hugo Kujpers (37).

U drugom dijelu za turski sastav je dao gol Adnan Januzaj u 88. minutu.

Orban je tako postao vlasnik najbržeg het-trika u evropskim kupovima.

Do sada je rekord držao napadač Liverpula Mohamed Salah, koji je u pobjjedi 7:1 protiv Rendžersa tri gola dao za šest minuta i 12 sekundi.

Prije samo tri dana, 20-godišnji Nigerijac je dao četiri gola u pobjedi 6:2 Genta protiv Varegema, postavši prvi igrač koji je postigao četiri gola u utakmici belgijske Jupiler Pro lige.

Ukupno je u posljednjih šest nastup dao 10 golova.

19. april 2024 01:51