Fudbaleri Bajerna / - FOTO: TWITTER/BAYERN
11/03/2023 u 17:26 h

Osam golova u pobjedi Bajerna nad Augzburgom, remi Jovetićeve Herte

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Augzburg sa 5:3 u meču 24. kola njemačke Bundeslige

Bajern je tako stigao do treće uzastopne pobjede i zadržao prvu poziciju.

Večeras, prva do vođstva došla je gostujuća ekipa golom mergima Beriše u trećem minutu, ali je Bajern poravnao preko Žoaa Kansela 12 minuta kasnije.

Do potpunog preokreta Bavarci su stigli u 19. minutu kada je ppogodio Bendžamin Pavar na dodavanje Sadia Manea.

Bajern je do 3:1 stigao novim golom Pavara u 35. minutu, da bi na 4:1 povisio Liroj Sane u poslednjem minutu prvog dijela.

Gosti su smanjili na 4:2 novim golom Beriše i to sa penala u 60. minutu.

Na 5:2 za Bajern povisio je Alfonso Dejvis u 74. minutu, a Kanselo je upisao asistenciju.

Gosti su do trećeg gola stigli u 93 minutu kada je pogodio Irving Kardona i to je bio konačan rezultat meča.

Nakon ovog trijumfa Bajern ima 52 boda na prvom mjestu, dok drugoplasirana Borsuija iz Dortmunda ima tri manje, a svoj meč će igrati od 18 i 30 protiv Šalkea u gostima.

Augzburg je 13. sa 27 bodova.

Herta je kod kuće odigrala 1:1 Majncom. Domaći su vodili golom Džesika Ngankama sa penala u 18. minutu, a poravnanje Majncu donio je Ludovik Ažurk u 57. minutu.

U 64. minutu u igru je u ekipi Herte ušao crnogorski napadač Stevan Jovetić.

Herta je 15. sa 21 bodom, dok je Majnc visoko na sedmom mjestu sa 36 bodova.

U ostalim mečevima Lajpcig je bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha na svoim terenu sa 3:0, dok je Ajntraht u Frankfurtu odigrao 1:1 sa Štutgartom.

19. april 2024 20:06