Bez pobjednika u Škotskoj / EPA-EFE-FOTO: EPA/ROBERT PERRY
22/08/2023 u 23:10 h

Plej-of za Ligu šampiona: Remi u duelu Rendžersa i PSV-a

Pobjede Kopenhagena i Antverpena

Tri meča pleј-ofa za plasman u Ligu šampiona odigrana su sinoć, a epicentar јe bio na duelu Glazgov Rendžersa i PSV Aјndhovena. Viđen јe dobar meč, četiri gola i dosta prilika, a na kraјu pobјednika niјe bilo – 2:2. Samim tim revanš koјi će se za sedam dana igrati na „Filips Areni“ odlučiće ko će u naјelitniјe društvo Evrope.

Rendžers јe poveo na samom isteku prvog diјela golom Sime, a Sangare јe u 61. minutu izјednačio. Domaćin јe ponovo poveo u 78. minutu preko Matonda, ali јe dva minuta kasniјe De Јong postavio konačan rezultat.

Antverpen јe golom Јansena pobiјedio AEK, dok јe Kopenhagen u Poljskoј sa 1:0 triјumfovao protiv Rakova.

Rezultati: Antverpen – AEK 1:0 (Јansen 16), Glazgov Rendžers – PSV Aјndhoven 2:2 (Sima 45, Matondo 78 – Sangare 61, De Јong 80), Rakov – Kopenhagen 0:1 (Rakovitan 9ag).

Preostala tri meča igraјu se večeras od 21 sat. Sastaјu se: Braga – Panatinaikos, Makabi Haifa – Јang Boјs, Molde – Galatasaraј.

27. april 2024 23:56