Neriješeno u Menhengladbahu / -FOTO: BORUSSIA MöNCHENGLADBACH
11/05/2024 u 17:57 h

Pobjeda Kelna, tri meča završena rezultatom 1:1

Četiri utakmice 33. kola Bundes lige igrana su danas popodne, a fudbaleri Kelna uspjeli su da zadrže nadu za opstanak u najelitnijem rangu

„Jarčevi“ su slavili na svom terenu protiv Union Berlina sa 3:2 i tako su ostali u šansi da izbegnu ispadanje iz Bundeslige.  Gosti iz njemačke prestonice su nakon 19 minuta igre imali dva gola prednosti koje su im donijeli Knohe i Foland. Keln je u poslednjim trenucima igre u prvom dijelu meča smanjio preko Tigesa. Isti igrač je izjednačio u 87. minutu, a pobjedu „jarčevima“ je u 93. minutu doneo Dauns. Keln sada ima dva boda manje od Majnca koji se nalazi u zoni baraža, uz utakmicu manje na kolo pre kraja.

Na preostale tri utakmce rezultat je bio 1:1. Radi se duelima Menhengladbaha i Ajntrahta, Lajpciga i Verdera, odnosno Frajburga i Hajdenhajma.

Menhengladbah – Ajntraht 1:1 (Hek 9 – Ebimbe 35)

Keln – Union Berlin 3:2 (Tiges 45p, 87, Dauns 90+3 – Knohe 15, Foland 19p)

Lajpcig – Verder 1:1 (Šeško 61 – Zajnvald 36ag)

Frajburg – Hajdenhajm 1:1 (Doan 29 – Sesa 38)

26. jul 2024 02:33