Kadetska selekcija Crne Gore / -FOTO: FSCG
11/04/2024 u 14:55 h

Pobjeda "sokola" protiv Sjeverne Makedonije

Gol odluke dao je Petar Beganović u 62. minutu

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je u drugom prijateljskom duelu Sjevernu Makedoniju rezultatom 1:0.

Tokom cijelog meča naša selekcija je imala blagu incijativu, što je krunisala pogotkom Petra Begovića u 62. minutu, nakon akcije Luke Markovića i Marka Đokaja.

Prije toga je Andrej Vučković u dva navrata mogao do pogotka, a dobre pokušaje imali su i Đokaj i Andrej Kumburović.

- Za današnju utakmicu izveli smo potpuno drugačiji sastav u odnosu na prvi meč, cilj nam je bio da svi pozvani fudbaleri dobiju šansu i adekvatnu minutažu na terenu. Nismo baš briljirali u polju, bili smo previše rastrzani, bez ideje ka naprijed, bez mirnoće kod posjeda lopte. Ipak bili smo bliži golu, imali dvije izvanredne prilike u prvom poluvremenu, dok nas, sa druge strane, protivnik nije ugrozio. U drugom poluvremenu imali smo dosta rotacija u timu, kako bismo svježiji ušli u samu završnicu meča, što se i isplatilo na kraju, kad smo i postigli taj jedini gol. Iako nismo baš bili na nekom svom nivou što se same igre tiče u odnosu na prethodne mečeve, u ovom dvomeču možemo biti zadovoljni u rezultatskom smislu - kazao je selektor Minja Ljumović.

29. april 2024 04:44