Bodovi na kontu Sevilje / -FOTO: TWIITER/FC SEVILLA
04/05/2023 u 23:20 h

Pobjede Đirone i Sevilje

Đirona bolja od Majorke, Sevilja slavila protiv Espanjola

Dva meča 33. kola La Lige odigrana su večeras, a važne pobjede u borbi za Evropu ostvarile su ekipe Đirone i Sevilje.

Đirona je pred svojim navijačima savladala Majorku sa 2:1 i promakla se poziciji na tabeli koja vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija. Domaćin je u nadoknadi prvog poluvremena poveo golom Bernarda. Gosti su u 80. minutu izjednačili golom Vedata Marići sa bijele talke, ali je samo četiri minuta kasnije Valentin Kasteljanos donio trijumf svome timu. Ova pobeda drži osmoplasiranu Đironu sa 47 bodova na dva manje od Betisa, dok Majorka je na 12. poziciji sa 41 bodom.

Sevilja je, s druge strane, sa 3:2 trijumfovala protiv Espanjola. Strijelci za domaćina bili su Gil u 22, Okampos u 69. i Gej u 88. minutu, dok su golove za tim iz Barselone postigli Reikiko u 29. i Puado u 43. minutu.

Nakon ove pobjede Sevilja je na desetom mjestu sa 44 boda, dok je sa 31 bodom na pretposlednjoj poziciji na tabeli.

19. april 2024 09:49