Sa meča Portugal - Island / EPA-EFE-FOTO: EPA/MIGUEL A. LOPES
19/11/2023 u 22:53 h
D.M.D.M.

Portugal za desetku, goleada u Glazgovu

Kristijano Ronaldo i drugovi kvalifikacije za EP 2024. godine završili sa maksimalnim učinkom

Portugal je obilježio kvalifiakcije za Evropsko prvenstvo 2024. godine, čiji će domaćin biti Njemačka.

Kristijano Ronaldo i drugovi upisali su deset pobjeda u isto toliko mečeva uz gol razliku 36:2 u grupi J.

Večeras su slavili u duelu sa Islandom (2:0).

Golove su dali Bruno Fernandeš (37) i Rikardo Horta (66).

U istoj grupi Slovačka, koja je ranije osigurala drugu poziciju, u Zenici je dobila Bosnu i Hercegovinu (1.2).

Poveli su "zmajevi" u 49. minutu autogolom Patrika Hrosovskija.

Pobjedu Slovacima donijeli su Robert Boženik (52) i Lubomir Satka (71).

Luksemburg je kao gost dobio Lihtenštajn 1:0 golom Geršona Rodrigeza (69).

Španija i Škotska izborile su plasman na EP iz kvalifikacione grupe A.

Španci su trijumfom kod kuće protiv Gruzije potvrdili prvo mjesto u grupi, dok je Škotska na svom terenu osvojila bod u susretu sa Norveškom, što je Škotima bilo dovoljno za drugo mjesto.

Selekcija Španija je večeras u Valjadolidu savladala Gruziju sa 3:1.

Golove za "crvenu furiju" dali su Robin Le Normand (4), Feran Tores (55) i Luka Ločošvili (72. autogol).

Počasni pogodak za goste djelo je Kvice Kvaračelije (10).

Spektakularan meč gledali smo u Glazgovu gdje je domaća Škotska remizirala sa Norveškom, bilo je 3:3.

Poveli su gosti, koji su večeras igrali bez dvojice najboljih igrača Erlinga Halanda i Martina Edegora, već u drugom minutu golom Arona Denuma, da bi u 13. minutu Džon Mekginiz penala poravnao rezultat.

Do nove prednosti Norveška je stigla u 20. minutu pogotkom Jorgena Strand Larsena, da bi njegov saigrač iz defanzive Leo Ostigard vratio egal autogolom u 33. minutu.

Nastavljeno je sa golovima i u drugom dijelu. Škoti su konačno poveli u 59. minutu pogotkom Stjuarta Armstronga, a bod Norveškoj donio je Mohmed Eljunusi četiri minuta prije kraja susreta.

02. maj 2024 02:46