Žil Kunde / -FOTO: FFF
23/09/2022 u 12:05 h

Problem za Francusku: Kunde i Mainjan propuštaju meč sa Danskom

Defanzivac i golman se povrijedili protiv Austrije

Defanzivac francuske reprezentacije Žil Kunde i golman Majk Mainjan propustiće utakmicu Lige nacije protiv Danske u nedjelju nakon što su se povrijedili u susretu protiv Austrije (2:0).

Kundea je zamijenio Vilijam Saliba u 23. minuti, dok je Mainjan igrao do poluvremena prije nego što ga je zamijenio Alfonse Areol u drugom dijelu meča.

“Žil je imao problem s tetivom, a Majk problem s mišićem lista. Oni neće biti dostupni za nedjeljnu utakmicu u Danskoj”, rekao je Didije Dešamp.

Više od desetak francuskih igrača je povrijeđeno, a među ključnim odsutnim su napadač Karim Benzema, golman Ugo Loris i defanzivni vezista Pol Pogba.

Francuska je treća u svojoj grupi Lige nacija sa pet bodova iz isto toliko utakmica.

Prva je Hrvatska sa deset bodova, a treća Danska sa devet.

Na SP u Kataru, koje počinje 20. novembra, Francuzi počinju odbranu titule protiv Australije 22. novembra.

25. april 2024 10:07