Сјеверној Македонији мало један Пандев / EPA-EFE - VADIM GHIRDA
13/06/2021 u 20:42 h

„Рисови” поражени у историјском мечу

Први гол за Сјеверну Македонију на великим такмичењима постигао легендарни Горан Пандев

Фудбалери Сјеверне Македониjе претрпјели су пораз у историјском, дебитантском наступу на великим такмичењима.

Аустријанци су првом колу групе Ц на Европском првенству славили 3:1 (1:1) у Букурешту.

Марсел Сабицер је у 18. минуту центрирао са 25 метара, Штефан Лаjнер побјегао одбрани противника и на другоj стативи рутински матирао Столета Димитриjевског.

Ако је ико заслужио да постигне први гол за Сјеверну Македонију на великим такмичењима, онда је то сигурно легендарни Горан Пандев.

Ветеран је у 28. минуту искористио кикс голмана Аустрије, Данијела Бахмана и послао лопту у празну мрежу за 1:1.

Дуго су „рисови” држали „икс”, али је у 78. минуту Михаел Грегорич, на асистенцију Давида Алабе, вратио предност на страну Аустријанаца.

Марко Арнаутовић је у 89. минуту, након мајсторског додавања Штефана Лајмера, поставио коначан резултат.

У другом мечу првог кола Ц групе, Холандија ће од 21 сат на „Јохан Кројф арени” у Амстердаму угостити Украјину.

20. april 2024 04:30