Bez pobjednika u Šefildu / -FOTO: WWW.WHUFC.COM
21/01/2024 u 17:15 h
Dan PortalDan Portal

Šefild do boda sa penala u desetom minutu nadoknade

Meči između Šefild junajteda i Vest Hema završen neriješeno 2:2

Fudbaleri Šefild junajteda i Vest Hema remizirali su 2:2  na "Bramal lejnu" u meču 21. kola Premijer lige.

Poveli su gosti preko Maksvela Kornea, koji je iskoristio odbijeni udarac Danija Ingsa, ali je na suprotnoj strani odgovorio Ben Brereton Dijaz, Čileanac čiji je povratak u Englesku upamćen golom.  Djelovalo je da je pobjednik rešen u 78. minutu. Tada je Hamer nespretno startovao, izazvao penal koji je u gol pretvorio Džejms Vord-Praus što je vodilo londonski tim do 11. trijumfa u sezoni. Meč je dodatno zakuvao Rajan Bruster vrlo opasnim startom nad Emersonom u drugom minutu nadoknade zbog čega je zaradio direktno isključenje desetak minuta pošto je ušao u igru. Tu nije bio kraj isključenjima, jer je i Coufal, upravo nakon prigovora posle tog starta Brustera, a kasnije i zbog neopreznog starta, dobio dva žuta kartona i morao je u svlačionicu. I, vjerovatno će žaliti jer je u akciji koja je uslijedila posle prekida,uslijedio sudar Areole sa Mekbrnijem nakon kojeg je francuski golman zaradio slomljenu usnu i morao da napusti teren, ali je i skrivio penal prema procjeni arbitra Salzburija. Na teretn je ušao Fabijanski, probao je da da spreči Mekbrnija da pogodi, pa je domaćin u desetom minutu nadoknade stigao do boda.

01. maj 2024 20:22