Славље Будућности / - Фото: ФК Будућност
14/05/2022 u 20:54 h
ДАН порталДАН портал

Сјајан дерби под Горицом припао Будућности, Искра добила Морнар у борби за Европу

Фудбалери Будућности савладали су Сутјеску са 4:2 под Горицом у дерби мечу 34. кола Прве Телеком лиге Црне Горе

У мечу без резултатског значаја јер је Сутјеска већ раније обезбиједила шампионску круну виђен је одличан фудбал.

Будућност је повела у седмом минуту аутоголом Мелдина Дрешковића, да би на 2:0 повисио Василије Терзић сјајним голом из слободног ударца у 36. минуту.

Будућност је до 3:0 стигла поготком Виктора Ђукановића у 40. минуту.

Сутјеска у наставку стиже до голова прво преко Марка Матановића у 60. и Владана Бубање у 66. минуту.

Ипак, побједу Будућности овјерио је Лазар Мијовић сјајним голом у 74. минуту.

На два кола до краја Сутјеска је лидер са 74 бода, док другопласирана Будућност има 10 мање.

У дуелу за излазак у квалификације за Лигу конференција Искра је у Даниловграду надиграла Морнар са 1:0. Гол одлуке постигао је Балша Секулић у 59. минуту.

Искра је четврта и има 51 бод, док је Морнар пети са 44 бода.