Са меча Барселона - Ајнтрахт / - Фото: Твитер
14/04/2022 u 22:55 h

Ајнтрахт страховао на Ноу Кампу, али прошао у полуфинале, сигурни Вест Хем, продужеци у Глазгову

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта пласирали су се у полуфинале Лиге Европе савладавши вечерас Барселону у ревншу четвртфинала у гостима са 3:2

Њемачки тим је одиграо добар  меч и након 1:1 у опрвом сусрету заслужено прошао даље.

Ајнтрахт је повео у четвртом минуту када је Филип Костић погодио са пенала, а на 2:0 повисио је Рафаел Боре у 36. минуту.

На 3:0 повисио је одлични Костић у 67. минуту, а први погодак за Барсу постигао је Серхио Бускетс у 91. минуту.

Домаћи тим је са пенала погодио у 101. минуту преко Мемфиса Депаја, а ли Каталонци више од тога нису могли.

Пласман у полуфинале остварио је и Вест Хем који је у гостима надвисио Лион са 3:0 након што је у првом мечу резултат био 1:1.

Голове за "Чекићаре" постигли су Крег Доусон у 38, Диклен Рајс у 44. и Џерод Бовен у 48. минуту.

Утакмица између Глазгов Ренџерса и Браге ушла је у продужетке јер је тамо резултат 2:1 за Ренџерс, а Брага је у првом мечу славила 1:0.

Раније вечерас пласман у полуфинале остварио је и Лајпциг који је надиграо Аталанту 2:0.