Preokret Hetafea za veliki korak ka opstanku / -FOTO: TWITTER/LALIGA
28/05/2023 u 22:07 h

Sosijedad u Ligi šampiona, Espanjol ispao

Nekoliko timova ugroženo pred posljednjih 90 minuta

Veoma uzbudljivo 37. kolo La Lige otklonilo je dvije dileme - Real Sosijedad je i pored poraza od madridskog Atletika osigurao četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, nakon što je Viljareal poražen u gostima od Rajo Valjekana, dok je Espanjol drugi tim koji je ispao društva najboljih nakon remija sa Valensijom na "Mestaji".

Imao je Espanjol  do 90. minuta vođstvo 2:1, ali ga je u trećem minutu nadoknade Lino poslao u Sekundu i vjerovatno "slijepim miševima" donio bod vrijedan opstanka. Hetafe je nakon preokreta savladao Osasunu i na dobrom je putu da izbjegne selidbu u niži rang, a pred poslednjih 90 minuta ugroženi su Almerija i Valjadolid koji su remizirali bez golova, te Selta koja je minimalno poražena od Kadisa, koji takođe nije siguran. Odavno otpisani Elče je u gostima šokirao Atletik Bilbao, ali su Baksijci ostali na sedmoj poziciji koja vodi u Ligu konferencije zahvaljujući porazima Osasune i Đirone. Betis je ovjerio palsman u Ligu Evrope, dok se Barselona nakon dva poraza vratila na trijumfalni put i n a Nou Kampu savladala Majorku na oproštaju legendarnog lijevog beka Đordija Albe.

Rezultati 37. kola: Almerija – Valjadolid 0:0, Atletik Bilbao – Elče 0:1 (0:0) (Boje 90+2), Atletiko Madrid – Real Sosijedad 2:1 (1:0) (Grizman 37, Molina 73 – Sorlot 88), Barselona – Majorka 3:0 (2:0) (Fati 1, 24, Gavi 70), Kadis – Selta 1:0 (0:0) (Sobrino 53), Hetafe – Osasuna 2:1 (1:1), (Latasa 38, Mata 90 – Avila 2), Đirona – Betis 1:2 (1:0) (Gutierez 36 – Iglesijas 47, 77), Rajo Valjekano – Viljareal 2:1 (0:0) (De Tomas 56, Palazon 63 – Lo Kelso 83), Valensija – Espanjol 2:2 (1:1) (Lopez 38, Lino 90+3 – Montes 40, Brajtvajt).