Шпанци и Швеђани у осмини финала / EPA-EFE - THANASSIS STAVRAKIS/POOL
23/06/2021 u 20:03 h

Шпанци петардом до осмине финала Европског првенства

Шведска у судијској надокнади времена дошла до побједе над Пољском и првог мјеста у Е групи

Фудбалери Шпаније су у одлучујућем мечу за пласман у осмину финала Европског првенства, декласирали Словачку 5:0 (2:0) у Севиљи и заузели друго мјесто у групи Е.

На почетку утакмице на „Ла Картухи” домаћима, односно Алвару Морати је главобоље задавао Мартин Дубравка.

Голман Словачке је у 12. минуту одбранио једанаестерац нападачу „фурије”, а у 24. минуту и снажан ударац са ивице шеснаестерца.

Био је то други неискоришћени једанаестерац Шпанаца на овогодишњем Еуру.

Како спорт може бити суров видјело се у 31. минуту.

Пабло Сарабија је „опалио” са дистанце, лопта одбила високо од пречке, Дубравка се једном руком закачио за оквир гола и покушао другом руком да избије „бубамару” у корнер, али је спровео у своју мрежу.

Енрикеови изабраници су нокаутирали госте у надокнади првог полувремена, када је на асистенцију Ђерара Морена, Ајмерик Лапорт са петерца главом повисио на 2:0.

Словаци су након одмора дјеловали као разбијена војска.

Шпанци су са лакоћом постигли трећи гол у 56. минуту.

Ђорди Алба је центрирао са лијеве стране, а Сарабија лопту од стативе послао у мрежу.

Феран Торес је на терен ушао умјесто Морате у 66. минуту и у првом контакту с лоптом, 60 секунди касније је погодио за 4:0.

Када су Словаци мислили да не може горе, десио се аутогол Јураја Кучке, након гужве у казненом простору у 71. минуту.

Семафор

Шпанија – Словачка 5:0 (2:0) – (Дубравка аутогол у 30, Лапорт 45+3, Сарабиа 56, Торес 67, Кучка аутогол 71)

Шведска – Пољска 3:2 (1:0) – (Форсберг 2, 59, Клаесон 90+4 – Левандовски 61, 84)

Шведска је савладала Пољску 3:2 (1:0) и приграбила прво мјесто у Е групи.

Утакмицу су обиљежили Емил Форсберг и Роберт Левандовски са по два гола.

Офанзивни везни „три круне”  је у 3. минуту кренуо у соло продор и искористио смушеност одбране „орлова” да са 11 метара погоди мрежу.

Форсберг је у 59. минуту прецизним ударцем у доњи десни угао удвостручио предност Скандинаваца.

У Пољској се наравно све питао Роберт Левендовски.

Група Е

1. Шведска        2          1          0          4:2      7

2. Шпанија        1          2          0          6:1      5

3. Словачка       1          0          2          2:7      3

4. Пољска          0          1          2          4:6      1

Лева је у 18. минуту погодио пречку, а у 61. минуту са ивице шеснаестерца десне рашље и смањио на 1:2.

Нападач Бајерна је у 84. минуту, након центаршута Франковског примио лопту у срцу шеснаестерца и по земљи матирао Робина Олсена (2:2).

Ипак, ту није био крај узбуђењима, пошто је у четвртом минуту судијске надокнаде, након одличне акције Дејана Колушевског, Виктор Клаесон донио Швеђанима побједу и прво мјесто у групи.

Словаци и Пољаци су завршили наступ на Еуру.

25. april 2024 10:17