/ EPA-EFE-FOTO: EPA/TAMAS KOVACS
14/10/2023 u 22:55 h

Srbija se ispromašivala i ostala bez bodova u Budimpešti (1:2)

Ovakav ishod odgovora selekciji Crne Gore, koju i bod na Marakani u utorak uveče ostavlja u trci za plasmanom na EP

Mađarska je još jednom pobijedila Srbiju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i napravila veliki korak ka plasmanu na smotru najboljih na Starom kontinentu. Tim Marka Rosija je na “Puškaš areni” slavio sa 2:1, mada se mora istaći da su se “orlovi” ispromašivali. Posebno se to odnosi na drugo poluvrijeme, kada su Piksijevi igrači propustili priliku ne samo da stignu do boda, već i do trijumfa. Dva gola u razmaku od tri minuta poništena su Aleksandru Mitroviću, Tadić i Pavlović su pogodili stativu, Milenković nije iskoristio zicer… Ovakav ishod odgovora selekciji Crne Gore, koju I bod na Marakani u utorak uveče ostavlja u trci za plasmanom na EP.

Svi golovi u Budimpešti postignuti su u prvom poluvremenu. Domaća selekcija je povela u 20. minutu. Него је искористио слабу реакцију poslednje линије prošao по десној страни, вратио је до Варге који је са десетак метара савладао Милинковић-Савића. Izjednačenje je stiglo u 32. minutu. Andrija Živković je izveo korner, a Strahinja Pavlović loptu glavom sa peterca poslao u mrežu. Novi šok za Srbiju stigao je u 34.minutu. Šalai je sa dvadestek metara evrogolom donio veliku pobjedu svojoj selekciji.

27. april 2024 20:26