Sa meča u Đenovi / - FOTO: LA PRESSE
19/03/2023 u 14:28 h

Stankovićeva Sampdorija konačno pobijedila i zadržala šanse za opstanak

Fudbaleri Sampdorije savladali su Veronu kdo kuće sa 3:1 u meču 27. kola italijanske Serije A

Tako je ekipa Dejana Stankovića nakon niza loših rezultata konačno uspjela da slavi zadržavši šanse za opstanak.

Domaći tim poveo je u 24. minutu kada je pogodio Manolo Gabijadini na dodavanje Brama Nujtika.

Sampdorija je udvostručial prednost preko odličnog Gabijadinija koji je pogodio drugi put na meču u 35. minutu.

Verona je u drugom poluvremenu, tačnije u 66. minutu postigal pogodak preko Adolfa Gaiča, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ipak, gosti su smanjili u 89. minutu golom Davidea Faraonija.

Sampdorija nije ustuknula u tom momentu već je u 99. minutu golom Alesandra Zanolija stigla do konačnih 3:1.

Nakon ove pobjede Sampdorija je pretposlednja sa 15 bodova, dok poslednji Kremoneze ima dva boda manje.

Verona je 18. sa 19 bodova, dok prvi tim iznad crte, ekipa Specije ima 24 boda.

26. april 2024 20:08