Срђан Обрадовић / - Фото: Спортслки журнал
03/12/2021 u 10:50 h

Српски судија 15 мјесеци у затвору и 10 гопдина ван фудбала

Апелациони суд у Новом Саду потврдио је првостепену пресуду Вишег суда у истом граду да некадашњем судија Срђан Обрадовић проведе у затвору 15 мјесеци и десет година буде удаљен из фудбала

Одлука је правоснажна, а није му урачунато вријеме проведено у притвору током истражног поступка.

Дугогодишњи суперлигашки арбитар из Јагодине приведен је 13. маја 2018. после утакмице Спартак – Раднички (Ниш) 2:0, упамћене по измишљеном пеналу за домаћина. Обрадовић је осуђен због искоришћавања службеног положаја и фаворизовања Суботичана.

Свједоци су потврдили да су поједине особе, у полувремену утакмице, улазиле у судијску свлачионицу. Голубови су оба гола постигли из једанаестерца, а тадашњи нападач Нишлија Милан Павков, сада шпиц Црвене звезде, искључен је у 49. минуту, после чега је Немања Николић двапут био прецизан са бијеле тачке.

Током суђења у предистражном поступку изјаве је дало више функционера и играча оба клуба. Обрадовић је једини кажњен. Спартак и Раднички су се те сезоне пласирали у квалификације за Лигу Европе.

13. april 2024 18:01