Trijumf Nikšićana / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
27/07/2023 u 23:03 h

Sutjeska sigurna protiv Santa Kolome (2:0)

Golove za Nikšićane postigli Đorđe Šaletić i Vuk Striković

Fudbaleri Sutjeske pobijedi su Santa Kolomu sa 2:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Nikšićani su na „DG Areni” savladali ekipu iz Andore zasluženo i definitivno će mnogo rasterećenije otputovati na revanš. Međutim, ova prednost ne znači da je sve završeno, jer će Nikšićani u revanšu morati da pruže još bolju igru kako bi se našli u trećem kolu kvalifikacija za najmlađeg evropskog takmičenja.

Ekipa trenera Nenada Brnovića je povela u 24. minutu. Marko Matanović je sa desetak metara šutirao, golman Santa Kolome je odbio loptu na koju je natrčao Đorđe Šaletić i efekntnim golom svome timu donio prednost. Konačan rezultat postavljen je u 73. minutu. Matanović je odlično proigrao Vuka Strikovića, koji se našao u gol situaciji i riješio je na najbolji mogući način – lopta se nakon njegovog šuta od stative odbila u mrežu.